+38 (044) 227 09 93
+38 (044) 234 52 42
+38 (063) 526 00 05
+38 (066) 476 00 05
+38 (096) 921 00 05
[email protected]

Мы свяжемся с вами в течении 2х мин
21.03.2019

Алкоголь за кермом! Цікава статистика

ЮРИСТ МЮК «KODEX», РОМАН БОНАЦЬКИЙ

Керування автомобілем в стані алкогольного сп’яніння є одним із найбільш тяжких порушень правил дорожнього руху, яке несе в собі високій рівень суспільної небезпеки, незважаючи на це статистика вказує лише на зростання випадків вчинення даного правопорушення. Важко сказати, що саме спонукає водіїв вчиняти подібного роду правопорушення, адже кожен з них знає про наслідки його вчинення.

Для повного розуміння такої проблеми як алкоголь за кермом та наслідків які вона несе, слід звернутись до статистики офіційно зареєстрованих випадків в Україні.

Натисність для ознайомлення:
алкоголь за кермом

Така велика кількість справ за керування автомобілем в стані сп’яніння свідчить про цілковите ігнорування водіями не тільки встановлених правил, а й інстинкту самозбереження, адже постійно трапляються випадки ДТП з фатальними наслідками до яких причетні нетверезі водії.

Слід звернути увагу, що тенденція п’яних водіїв тільки зростає. Так, в 2018 році загальна кількість відкритих справ за «алкогольною» статтею в порівнянні з 2017 роком збільшилась майже на 6%.
Незважаючи на сумну статистику, з боку законодавця не було зроблено жодних вагомих спроб щодо вирішення цього соціально небезпечного явища.

Єдиним кроком законодавця в бік розв’язання даної проблеми стало виокремлення даного правопорушення як кримінального проступку та чергове збільшення штрафу, але радіти поки ще рано.

Слід нагадати, що не так давно Законом № 1446-VIII від 07.07.2016 вже було збільшено суми штрафів за нетверезе керування автомобілями, але з огляду на статистику, яка вказує лише на щорічне збільшення справ за ст. 130 КУпАП, великі штрафи не лякають наших водіїв.

Вирішити проблему суто збільшивши штраф не вдасться, інше питання статус кримінального проступку та страх у водіїв перед можливою судимістю.

Наразі виникає багато запитань щодо процедури затримання, вручення підозри та повноважень дізнавача, який фактично і буде розслідувати такі кримінальні проступки.

Окремим питанням також залишається процедура проведення огляду на стан алкогольного сп’яніння. Змінами передбачено, що медичне освідування буде проводитися протягом трьох годин з моменту затримання особи, яка вчинила кримінальний проступок.

Самим кримінально процесуальним кодексом, в рамках якого буде проводиться дізнання таких правопорушень наразі не передбачено процедури проведення огляду на стан алкогольного сп’яніння, тому незрозуміло як саме буде виглядати процедура його проходження, та чи будуть внесені зміни в діючий порядок.

Оглядаючи статистичні данні, неможливо не звернути увагу на співвідношення двох чисел: загальної кількості справ та кількості осіб, які фактично були піддані покаранню.

Так, лише 51% осіб щодо яких було відкрито справу за нетверезе керування понесли покарання.
Така тенденція свідчить про великі законодавчі діри, які дозволяють правопорушникам за допомогою різних методів уникнути покарання.

Крім «дірявого» законодавства, ухиленню від відповідальності сприяє також повна некомпетентність правоохоронних органів. Лише за 2018 рік майже 10% з загальної кількості справ  направлялись судом до поліції на дооформлення.

Основними причинами направлення справ на дооформлення стали: неправильність заповнення працівниками поліції протоколу про адміністративне правопорушення, порушення поліцейськими процедури проведення огляду на стан алкогольного сп’яніння та інші порушення, вчиненні працівниками поліції під час оформлення адміністративного матеріалу за ст. 130 КУпАП.

Наостанок приведемо цікаву Інфографіку пов’язану с «алкогольною» статтею:  

Натисність для ознайомлення:

алкоголь за кермом


Шановні «нетверезі водії»! Пам’ятайте, що підчас керування автомобілем в такому стані знижується увага та швидкість вашої реакції, в результаті чого ви наражаєте на небезпеку не тільки себе а й оточуючих.  

Сподіваємося, що нові зміни до вирішення даної проблеми принесуть позитивні результати та нетверезих водіїв на дорозі стане значно менше.