+38 (044) 227 09 93
+38 (044) 234 52 42
+38 (063) 526 00 05
+38 (066) 476 00 05
+38 (096) 921 00 05
[email protected]

Мы свяжемся с вами в течении 2х мин
20.02.2020

Як зберегти півмільйона гривень?

АБО БОРОТЬБА ІЗ НЕЗАКОННИМИ ШТРАФАМИ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ.

 
Юристами МЮК «KODEX» в судовому порядку було доведено незаконність відкриття виконавчого провадження про стягнення майже півмільйона гривень та накладення арештів на кошти та майно клієнта.

Клієнт звернувся до МЮК «KODEX» після того як на нього було накладено штраф посадовими особами головного управління Держпраці за недопуск до інспекційного відвідування. Після ретельного аналізу матеріалів справи, юристами МЮК «KODEX» було підготовлено та подано до адміністративного суду позовну заяву про визнання протиправним рішення головного управління Держпраці про накладення штрафу. Однак, у зв’язку із великою завантаженістю адміністративних судів, розгляд даної справи затягнувся і головним управлінням Держпраці до закінчення судового розгляду було подано заяву про примусове виконання постанови про накладення штрафу до виконавчої служби.

Як наслідок, кошти та майно нашої клієнтки було арештовано, а також виникли високі ризики звернення стягнення на них.

Юристи МЮК «KODEX» невідкладно підготували та подали до адміністративного суду заяву про забезпечення позову шляхом зупинення стягнення на підставі виконавчого документа та позовну заяву про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження. Перша заява необхідна для того, щоб зупинити примусове стягнення штрафу виконавчою службою, адже якщо цього не зробити, то ще до винесення рішення по справі щодо скасування постанови про відкриття виконавчого провадження постанова про накладення штрафу може бути виконана державним виконавцем в примусовому порядку, тобто кошти клієнта могли бути списані з банківських рахунків, а майно – реалізовано. В такому разі повернення коштів та майна може стати доволі складним процесом.

Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив заяву про забезпечення позову та зупинив примусове виконання постанови головного управління Держпраці про накладення штрафу, тобто загроза списання коштів з рахунків клієнта МЮК «KODEX» та ризик реалізації його майна до закінчення судового розгляду зникли.

Після цього, Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позовну заяву подану юристами МЮК «KODEX», визнав протиправною та скасував постанову про відкриття виконавчого провадження у зв’язку з тим, що головне управління Держпраці не довело той факт, що вчасно пред’явило постанову про накладення штрафу до примусового виконання. Так, супровідний лист з яким нібито було подано постанову про накладення штрафу датувався 17.05.2019 року, однак постанову про відкриття виконавчого провадження було винесено лише через пів року – 19.11.2019 року. При цьому, жодного документу на підтвердження того, що постанова про накладення штрафу була пред’явлена до виконання вчасно, ані виконавча служба, ані головне управління Держпраці до матеріалів справи не надали.

Таким чином, Окружний адміністративний суд міста Києва правомірно задовольнив позовну заяву подану юристами МЮК «KODEX» та скасував постанову про відкриття виконавчого провадження.