+38 (044) 227 09 93
+38 (044) 234 52 42
+38 (063) 526 00 05
+38 (066) 476 00 05
+38 (096) 921 00 05
[email protected]

Мы свяжемся с вами в течении 2х мин
24.03.2020

Папір є? А якщо знайду?

ЮЛІЯ ШАПОВАЛОВА, КЕРІВНИК IP ДЕПАРТАМЕНТУ МЮК KODEX

Хронологія розвитку туалетно-паперового виробництва у розрізі права інтелектуальної власності.

Після введення карантину по всьому світові запровадилась нова секта, вчення якої поширюється швидше за сам коронавірус. Секта «святого туалетного паперу» захопила майже кожний куточок планети. Навіть заклятіші скептики, які насміхалися над таким поклонінням, здалися, вступили в ряди адептів секти та почали скуповувати папір.

Обґрунтованого пояснення цьому феномену знайти не вдалося. Проте, поклоніння даному виробу почалося ще з давніх часів, задовго до коронавірусу та карантину.

Заглибимося у давні часи історії …

Першим, рулон перфорованого туалетного паперу, офіційно запатентував такий собі СЕТ УІЛЕР 15 вересня 1891 року, уродженець округу Олбані штату Нью-Йорк, США.

Радимо роздивитися креслення до патенту, бо воно дає відповідь на найпоширеніше питання щодо розташування туалетного паперу на тримачі - догори чи донизу. Тепер ви знаєте напевне, як це робили наші прапрадіди. 

Натисніть на зображення:

А що ж в Україні?

Звернімо увагу на монстра виробництва туалетного паперу - Київський картонно-паперовий комбінат. Так, так, це ми про ріднесенький «обухівский», в якого на шляху до слави та визнання була тяжка доля.

Ще в далекому дві тисячі першому Київський картонно-паперовий комбінат зареєстрував патент на промисловий зразок «МАТЕРІАЛ ДЛЯ ПАКУВАННЯ ТУАЛЕТНОГО ПАПЕРУ».

Щоб роздивитись - натисніть на зображення:


Далі в 2010 зареєстрував знак для товарів і послуг:А в 2015 році зареєстрував окремий елемент зовнішнього вигляду пакувального матеріалу, як торговельний знак:


Вочевидь, через успіх туалетного паперу «ОБУХОВ» винахідливий піпл забажав і собі таку ляльку та у 2010 році одна особа зареєструвала на себе патент на промисловий зразок, що виглядає так:

Натисніть на зображення:


Нагадаємо, що згідно ч. 1 ст. 6 Закону України «Про охорону прав на промислові зразки» промисловий зразок відповідає умовам патентоспроможності, якщо він є новим. Однак, експерт не перевіряє чи відповідає об’єкт умовам патентоспроможності (чи є він новим). Об’єкти подаються на реєстрацію під особисту відповідальність заявника. Крім того, відсутня можливість подання заперечення проти заявки щодо невідповідності наведеного в ній об’єкту умовам надання правової охорони.

Отже, Київський картонно-паперовий комбінат визнає вищеназваний патент недійсним у судовому порядку, оскільки промисловий зразок не є новим і відповідно не відповідає умовам патентоспроможності.

Але, народ не здається та у 2011 році ще одна особа отримала але вже свідоцтво на знак для товарів і послуг, який виглядає ось так:

Натисніть на зображення:

 

Невідомо чи була попередня відмова по цьому знакові, однак факт залишається фактом – свідоцтво було видано. Київський картонно-паперовий комбінат визнає свідоцтво недійсним у судовому порядку. Однак, власник свідоцтва не відступає, та подає знову заявку на схожий знак, отримує заперечення проти заявки, а згодом і відмову в реєстрації. 

Багато ще хто зазіхав на святий обухівський, просто погляньте на добірку зображень із бази даних Укрпатенту (всі патенти, свідоцтва та заявки вже не дійсні):

Натисніть на зображення:

Щодо інших гравців ринку

Цікавими виявилися лише декілька екземплярів, а саме патент на промисловий зразок «ОБГОРТКА ДЛЯ ТУАЛЕТНОГО ПАПЕРУ» від 25.11.2016: 


А також, заявка на знак для товарів і послуг, рішення по якій вже видано та очікується видача свідоцтва:


Приблизний приклад використання торговельного знаку:


Якщо чесно, хочеться розбачити цей приклад, бо після цього апетит на згущене молоко значно зменшився.

То до чого це ми?

По-перше, не зволікайте реєстрацією торговельних знаків та промислових зразків, бо в світі так багато тих, кому обов’язково припаде до душі ваш рідненький знак чи упаковка. Особливо, якщо ви вже вклали багато коштів в розвиток.

По-друге, пам’ятайте, що судові спори обійдуться вам значно дорожче, тож найкращим шляхом буде подолати конфлікт шляхом переговорів.

І по-третє, посміхніться, бо головна мета статті саме ваше посмішка :)

Юристи МЮК KODEX завжди раді допомогти.

Дзвоніть:

+38 (044) 227 09 93
+38 (044) 234 52 42
+38 (063) 526 00 05
+38 (096) 921 00 05
+38 (066) 476 00 05

Пишіть:

[email protected]