+38 (044) 227 09 93
+38 (044) 234 52 42
+38 (063) 526 00 05
+38 (066) 476 00 05
+38 (096) 921 00 05
[email protected]

Ми зв'яжемося з вами протягом 2х хвилин
Інші питання стосовно діяльності фізичних та юридичних осіб. / Оскаржити індивідуальну податкову консультацію
Відповідно до визначення, яке надано у Податковому кодексі України, податкова консультація - допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган.

Нажаль, все частіше виникають випадки, коли органи податкової надають консультації, які не допомагають підприємцю під час нарахування податків і зборів, а, навпаки, в результаті неправильного тлумачення податкових норм, порушують права підприємця, що призводить до необґрунтованих донарахувань та застосуванню фінансових санкцій у майбутньому.

                                                         

Натомість, на нашу думку, існують заходи, якими можна попередити такі негативні наслідки у майбутньому.

Одним з таких заходів, є право платника податку оскаржити індивідуальну податкову консультацію у суді.

 

Так, відповідно до норм Податкового кодексу України, за зверненням платників податків контролюючі органи надають безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

За вибором платника податків консультація надається в усній, письмовій або електронній формі.

Контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень.

Згідно цього ж Кодексу, не може бути притягнуто до відповідальності платника податків, який діяв відповідно до податкової консультації, наданої йому у письмовій або електронній формі, а також узагальнюючої податкової консультації, зокрема, на підставі того, що у майбутньому така податкова консультація або узагальнююча податкова консультація була змінена або скасована.

Платник податків може оскаржити до суду як правовий акт індивідуальної дії податкову консультацію контролюючого органу, викладену в письмовій або електронній формі, яка, на думку такого платника податків, суперечить нормам або змісту відповідного податку чи збору.

 

З аналізу вищевказаних норм стає очевидним те, що законодавець пов’язав право оскарження податкової консультації із думкою платника податків щодо невідповідності такої консультації нормам або змісту відповідного податку чи збору, та, отже, оскаржувати податкові консультації можна, а іноді навіть необхідно з метою уникнути необґрунтованих претензій з боку податкових органів в майбутньому.