+38 (044) 227 09 93
+38 (044) 234 52 42
+38 (063) 526 00 05
+38 (066) 476 00 05
+38 (096) 921 00 05
[email protected]

Ми зв'яжемося з вами протягом 2х хвилин
Інші питання стосовно діяльності фізичних та юридичних осіб. / Мене цікавить тема фонду фінансування будівництва. Підкажіть, будь ласка, на які моменти слід звертати увагу, чого остерігатися і як без проблем отримати в результаті своє нове житло
По-перше, слід зазначити, що фінансування будівництва, шляхом інвестування грошей у Фонді фінансування будівництва (ФФБ) є найпоширенішим та єдиним законним способом вкласти гроші у майбутню квартиру. Укладення договору з компанією, що буде використовувати ваші гроші для будівництва надає вам багато переваг та забезпечує юридичну основу. Але не слід вкладати свої кошти у першу зустрічну компанію. На ринку будівництва було багато прикладів шахрайства з боку компаній забудовників та посередників, яскравим представником яких є «Еліта Центр», що залишила своїх інвесторів серед неба. До процесу інвестування слід поставитись серйозно та провести попередню підготовку.

Перш за все слід дізнатись якими ж законами керуються компанії, що керують інвестиціями та компанії, які безпосередньо їх використовують. Головними законодавчими актами в цій сфері є наступні:

Закон України « Про інвестиційну діяльність»;
Закону України «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю»;
Законом України «Про фінансові послуги і державне регулювання ринків фінансових послуг»;
Розпорядження ДКРФПУ « Про затвердження Ліцензійних умов провадження діяльності із залучення коштів установників управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю»
Закон України « Про архітектурну діяльність»;
З наведених норм можна дізнатись, що таке договір участі у ФФБ, які його основні умови,як компанії посередники отримують ліцензії, який порядок фінансування будівництва та повернення грошей.

Серед основних переваг участі у ФФБ можна виділити наступні:

Управитель (та компанія, якій ви довіряєте свої гроші)не може доручити здійснення довірчого управління коштами Довірителя іншим особам;
Інвестування регулюється Договором про участь у ФФБ та Правилами ФФБ, які є у вільному доступі;
Управитель не може використати кошти, отримані в управління не за цільовим призначенням;
Управитель контролює дотримання Забудовником технічних характеристик;
Управитель супроводжує Довірителя від укладання договору до кінцевих розрахунків за результатами обміру в БТІ та передачі документів для оформлення права власності на об’єкт інвестування;
 Головні ризики полягають у :

Якщо кошти з рахунків ФФБ були перераховані будівельній компанії і вона збанкрутувала, то ці кошти не можливо повернути;
Якщо збанкрутує фінансова компанія, то доступ до коштів ФФБ буде заблоковано і будівництво тимчасово зупиниться;
Загалом же, для того щоб без проблем отримати омріяну квартиру слід уважно перевірити законність діяльності посередника та забудовника, зібрати інформацію про попередні проекти тієї компанії, до якої ви вирішили звернутися. Уважно прочитати як договір, так и правила фінансування, що обов’язково додаються до угоди, зареєстровані у Держ. комісії фінпослуг  та є у вільному доступі.

Якщо ж обрана Вами компанія не має успішних і завершених будівництв, перебуває на ринку не великий проміжок часу або одразу не надає для ознайомлення дозвільні документи, що підтверджують законність її діяльність та приховує додаткові умови договору, слід повернутись до вибору та не поспішати з підписанням договору участі у ФФБ.