+38 (044) 227 09 93
+38 (044) 234 52 42
+38 (063) 526 00 05
+38 (066) 476 00 05
+38 (096) 921 00 05
[email protected]

Ми зв'яжемося з вами протягом 2х хвилин
Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень / Які документи необхідні для проведення державної реєстрації прав на новозбудоване нерухоме майно?
Для проведення державної реєстрації прав на новозбудоване або реконструйоване нерухоме майно необхідно підготувати та подати до органу Державної реєстраційної служби (за місцезнаходженням нерухомого майна) наступний пакет документів:

1. Заяву встановленої форми;
2. Документ, що посвідчує особу заявника (пред‘являється), копія надається, а також копію реєстраційного номера облікової картки платника податку;
3. У разі подання заяви уповноваженою особою така особа, крім документа, що посвідчує її особу, пред‘являє оригінал та подає копію документа, що підтверджує її повноваження, а також копію документа, що посвідчує особу та копію реєстраційного номера облікової картки платника податку особи, інтереси якої вона представляє.
4.  Документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав;
5. Документ про сплату державного мита (крім випадків, коли особа звільнена від сплати державного мита);
6. Документи, що підтверджують виникнення права власності на нерухоме майно (щодо реконструйованого нерухомого майна на момент початку реконструкції);
7. Технічний паспорт на такий об‘єкт нерухомого майна;
8. Документ, що посвідчує речове право на земельну ділянку (крім випадків реконструкції квартири, житлового або нежитлового приміщення);
9. Документ, що підтверджує право власності на об‘єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці (у разі проведення державної реєстрації прав з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно у зв‘язку з набуттям права власності на реконструйований об‘єкт нерухомого майна);
10. Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку (у разі, коли в документі, що підтверджує виникнення права власності або інших речових прав на нерухоме майно, відсутні відомості про кадастровий номер земельної ділянки);
11. Документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об‘єкта (декларація про готовність об‘єкта до експлуатації або сертифікат);
12. Документ, що підтверджує присвоєння об‘єкту нерухомого майна адреси;

Додаткові до основного пакету документи (подаються залежно від особливостей новозбудованого (реконструйованого) нерухомого майна:

1. У разі коли об‘єкт новозбудованого чи реконструйованого нерухомого майна до реконструкції належав на праві спільної власності, то заявник також подає:
- письмову згоду всіх співвласників об‘єкта нерухомого майна щодо проведення його реконструкції;
- якщо розмір відповідних часток у праві спільної власності змінився у зв‘язку з проведенням реконструкції об‘єкта нерухомого майна, заявник також подає органові державної реєстрації прав письмову заяву співвласників про розподіл часток у спільній власності на реконструйований об‘єкт нерухомого майна.
2. У разі коли реєструється право на новозбудований або реконструйований об‘єкт, який будувався двома або більше особами, то заявник також подає:
- документ, яким визначено окрему частину об‘єкта нерухомого майна, що набувається у власність кожною з таких осіб, або письмову заяву даних осіб про розподіл часток у спільній власності.
3. У разі коли реєструється право на новозбудований або реконструйований об‘єкт, будівництво якого здійснювалося у результаті спільної діяльності крім основного пакету документів додається:
- договір про спільну діяльність або договір простого товариства.
4. У разі державної реєстрації прав з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно у зв‘язку з набуттям права власності на об‘єкти нерухомого майна, збудовані в результаті діяльності житлового, житлово-будівельного, дачного, гаражного чи іншого кооперативу крім основного пакету документів додається:
- затверджений загальними зборами кооперативу список членів та/або асоційованих членів кооперативу;
- документ, що підтверджує викуп членом та/або асоційованим членом кооперативу квартири, дачі, гаража, іншої будівлі, споруди або приміщення.
У разі передачі паю (його частини) особі, яка не є членом кооперативу, заявник, крім зазначених документів, подає органові державної реєстрації прав документ, на підставі якого відбулася така передача, та письмову згоду кооперативу, що надана його уповноваженим відповідно до статуту органом.
5. У разі державної реєстрації права власності на новозбудовані або реконструйовані об‘єкти, майнові права на які належать іншим особам крім основного пакету документів додається:
- перелік осіб, яким належать майнові права на об‘єкт будівництва, затверджений особою, яка здійснювала відчуження таких майнових прав;
- договір купівлі-продажу майнових прав.
6. Інші документи залежно від особливостей новозбудованого (реконструйованого) об‘єкта нерухомого майна.