+38 (044) 227 09 93
+38 (044) 234 52 42
+38 (063) 526 00 05
+38 (066) 476 00 05
+38 (096) 921 00 05
[email protected]

Ми зв'яжемося з вами протягом 2х хвилин
Виконавче провадження / Як зняти арешт з майна?

Бувають різні ситуації, коли власник виявляє, що на його майно накладено арешт.

Це може бути або відповідно до ухвали суду в процесі розгляду справи щодо визнання права власності на майно тощо та застосовуватись як захід забезпечення позову, а може бути накладений безпосередньо за постановою державного виконавця в процесі примусового виконання рішення суду згідно вимог закону України "Про виконавче провадження".

Розглянемо обидва зазначених випадка.

Отже, якщо Ви отримали рішення суду та рішення набрало законної сили, то порядок зняття (скасування) заходів забезпечення позову (в тому числі і арешт або заборона відчуження майна) регулюється Цивільним процесуальним кодексом України. Кодекс, зокрема, дозволяє суду скасовувати заходи забезпечення позову за заявою сторони у випадках, встановлених кодексом.

У випадку ж із накладенням арешту на майно в порядку виконання рішення суду, то порядокзняття арешту з майна державним виконавцем встановлено у законі України "Про виконавче провадження". Зокрема, в законі зазначено, що державний виконавець знімає арешт з майнапісля закінчення виконавчого провадження. Натомість, варто звернути увагу на те, що контроль за зняттям арешту повинен здійснюватись сторонами, виходячи з того, що наразі далеко не всі виконавці використовують згадану норму як імперативну та ігнорують її.

У будь-якому випадку, спеціалісти компанії KODEX завжди із задоволенням допоможуть Вам вийти із будь-якої складної ситуації та допоможуть зняти арешт з Вашого майна.  

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ: 

- Виконавчий документ (виконавчий лист, наказ господарського суду);
- Рішення суду (в разі якщо відсутній виконавчий документ);
- Довіренність (нотаріальна - для фізичних осіб, завірена належним чином печаткою та підписом керівника - для юридичних осіб). Для підготовки Скарги на дії державного виконавця, клопотань, заяв та ін. супутніх документів наявність довіренності не обов‘язокова.