+38 (044) 227 09 93
+38 (044) 234 52 42
+38 (063) 526 00 05
+38 (066) 476 00 05
+38 (096) 921 00 05
[email protected]

Ми зв'яжемося з вами протягом 2х хвилин
Виконавче провадження / Реалізація майна, що перебуває у спільній власності.

Питання звернення стягнення на майно боржника, яке є спільною власністю є на сьогодні одним із найбільш складних питань, з якими зіштовхуються сторони в процесі виконавчого провадження. Цікавим є те, що як для боржника та співвласників арештованого майна, так і для стягувача правильний підхід державного виконавця до вирішення цього питання є вкрай важливим.

Досить часто наші клієнти звертаються із питаннями, що робити, коли державний виконавець описує не тільки частку, яка належить боржнику, а все майно. В такому випадку ми завжди радимооскаржувати складений державним виконавцем акт опису й арешту майна шляхомзвернення до суду, адже відповідно до вимог чинного законодавства державний виконавець має право арештувати майно лише у межах суми боргу. В описаному випадку доречним буде підготувати до суду позов про виключення майна з акту опису й арешту.

Крім цього, ми завжди звертаємо увагу клієнтів на те, що державний виконавець, зважаючи на зміст вимог цивільного кодексу має звернутись до суду із поданням про виділення частки майна боржника.

В такому випадку і процедура реалізації арештовано майна пройде більш обгрунтовано і, на нашу думку, задовольнить інтереси всіх сторін. 

Якщо у Вас виникають будь-які питання з приводу процедури виконавчого провадження, ми завжди раді допомогти!