Ми зв'яжемося з вами протягом 2х хвилин
Виконавче провадження / За вироком суду у сина конфісковують квартиру. Він є власником лише ½, а державний виконавець склав акт опису й арешту відносно всієї квартири. Чи можна оскаржити якось такий акт?

Насамперед, майно, що перебуває у спільній частковій власності, може бути самостійним предметом за умови, що воно виділене і передається в натурі.

     Зі змісту ст. 52 закону України «Про виконавче провадження» вбачається, що у разі якщо боржник володіє майном спільно з іншими особами, стягнення звертається на його частку, що визначається судом за поданням державного виконавця.

     Обгрунтованим буде висновок про те, що державний виконавець повинен звернутися з відповідним поданням до суду з метою виділення в натурі частини, яка належить Вашому сину.

    Відповідно до ст. 57 закону України «Про виконавче провадження», арешт майна боржника застосовується для забезпечення реального виконання рішення.

    Арешт на майно боржника може накладатися державним виконавцем шляхом: винесення постанови про арешт коштів та інших цінностей боржника, що знаходяться на рахунках і вкладах чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах; винесення постанови про арешт коштів, що перебувають у касі боржника або надходять до неї; винесення постанови про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження; проведення опису майна боржника і накладення на нього арешту.

    Постановами, передбаченими частиною другою цієї статті, може бути накладений арешт у розмірі суми стягнення з урахуванням виконавчого збору, витрат, пов‘язаних з організацією та проведенням виконавчих дій та застосованих державним виконавцем штрафів, на все майно боржника або на окремі предмети.

    З вищевикладених норм очевидним є те, що державний виконавець має право накласти арешт лише на частину майна, яка належить Вашому сину.

    Варто також зазначити, що судова практика, яка склалася з цього питання є не досить однозначною, а тому, на нашу думку, у даному випадку треба звернутись до суду із позовом про виключення майна (квартири) з акту опису й арешту.