Ми зв'яжемося з вами протягом 2х хвилин
Виконавче провадження / Чи можливе звернення стягнення на заставлене майно, якщо є діти?
Звернення стягнення на майно, яке знаходиться в заставі можливе як за наявності так і за відсутності дітей. Наявність дітей не є умовою звільнення боржника від відповідальності за невиконання або неналежне виконання взятих на себе зобов‘язань.

Відповідно до ст. 26 закону України "Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень", обтяжувач має право на власний розсуд обрати один із таких позасудових способів звернення стягнення на предмет забезпечуваного обтяження:

1) передача рухомого майна, що є предметом забезпечувального обтяження, у власність обтяжувача в рахунок виконання забезпеченого обтяженням зобов‘язання в порядку, встановленому цим Законом;

2) продаж обтяжувачем предмет забезпечувального обтяження шляхом укладення договору купівлі-продажу з іншою особою-покупцем або на публічних торгах;

3) відступлення обтяжувачу права задоволення забезпеченої обтяженням вимоги у разі, якщо предметом забезпечувального обтяження є право грошової вимоги;

4) переказ обтяжувачу відповідної грошової суми, у тому числі в порядку договірного списання, у разі, якщо предметом забезпечувального обтяження є гроші або цінні папери;

5) реалізація заставленого майна на підставі виконавчого напису нотаріуса.