+38 (044) 227 09 93
+38 (044) 234 52 42
+38 (063) 526 00 05
+38 (066) 476 00 05
+38 (096) 921 00 05
[email protected]

Ми зв'яжемося з вами протягом 2х хвилин
Міжнародний комерційний арбітраж при ТПП України / Як звернутися до Міжнародного комерційного арбітражного суду при ТПП України?
ПОРЯДОК ЗВЕРНЕННЯ ДО МІЖНАРОДНОГО КОМЕРЦІЙНОГО АРБІТРАЖНОГО СУДУ ПРИ ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВІЙ ПАЛАТІ УКРАЇНИ

Діяльність Міжнародного комерційного арбітражного суду при ТПП України (далі МКАС при ТПП України) регулюється законом України «Про міжнародний комерційний арбітраж».

ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ:
Звернення до МКАС при ТПП України можливе лише за наявності арбітражної угоди між господарюючими суб‘єктами, в якій має бути чітко визначений орган, який розглядатиме всі спори між сторонами.
Арбітражна угода - це угода сторін про передачу до арбітражу всіх або певних спорів, які виникли або можуть виникнути між ними в зв‘язку з будь-якими конкретними правовідносинами, незалежно від того, чи мають вони договірний характер чи ні. Арбітражна угода може бути укладена у вигляді арбітражного застереження в контракті або у вигляді окремої угоди.
Арбітражна угода укладається в письмовій формі. Угода вважається укладеною в письмовій формі, якщо вона міститься в документі, підписаному сторонами, або укладена шляхом обміну листами, повідомленнями по телетайпу, телеграфу або з використанням інших засобів електрозв‘язку, що забезпечують фіксацію такої угоди, або шляхом обміну позовною заявою та відзивом на позов, в яких одна із сторін стверджує наявність угоди, а інша проти цього не заперечує. Посилання в угоді на документ, що містить арбітражне застереження, є арбітражною угодою за умови, що угода укладена в письмовій формі і це посилання є таким, що робить згадане застереження частиною угоди.

ПОРЯДОК ЗВЕРНЕННЯ ДО МКАС ПРИ ТПП УКРАЇНИ:
- попередньо до подачі позову, необхідно сплатити реєстраційний збір за подачу позову в розмірі - 600 доларів США;
- після подачі позову отримуєте постанову про прийняття справи до провадження з долученим Регламентом, Рекомендаційним списком арбітрів та сумою арбітражного збору;
- арбітражний збір оплачується на рахунок ТПП України протягом 30 днів. Розмір арбітражного збору для немайнових спорів складає 1800 у.е. Для майнових спорів розраховується окремо, в залежності від ціни позову;
- подальша процедура відбувається згідно з Регламентом МКАС при ТПП України.

СТРОК РОЗГЛЯДУ СПРАВ:
Строк розгляду справ в МКАС при ТПП України складає 6 місяців з дня формування складу Арбітражного суду. В разі необхідності, сторони можуть звернутися з вмотивованим клопотанням про продовження цього строку.