+38 (044) 227 09 93
+38 (044) 234 52 42
+38 (063) 526 00 05
+38 (066) 476 00 05
+38 (096) 921 00 05
info@kodex.ua

Ми зв'яжемося з вами протягом 2х хвилин

Ліквідація ФОП

ЛІКВІДАЦІЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ-ПІДПРИЄМЦІВ.

БЕЗКОШТОВНА КОНСУЛЬТАЦІЯ: (044) 227-09-93

КОНСУЛЬТАЦІЯ ФАХІВЦЯ

Послуга включає в себе

 • Підготовка та подача необхідного пакету документів державному реєстратору за місцем реєстрації ФОП; Представництво ФОП  при проведенні державної реєстрації припинення діяльності ФОП.
 • Підготовка необхідного пакету документів для проведення перевірки діяльності ФОП органами податкової служби;
 • Представництво ФОП в органах податкової служби при проведенні податкової перевірки;
 • Підготовка необхідного пакету документів для проведення перевірки діяльності ФОП органами Пенсійного Фонду;
 • Представництво ФОП в Пенсійному Фонді при проведенні перевірки;

Вартість

Вартість може змінюватись в залежності від особливостей діяльності підприємця (стан заборгованостей перед бюджетом, контрагентами та ін.). 

Необхідні документи

 • нотаріально завірена довіреність;
 • свідоцтво про державну реєстрацію ФОП (виписка);
 • оригінали документів, що видаються органами ДПС платнику податків (свідоцтва, патенти, довідки за формою N 4-ОПП, інші довідки тощо)
 • повідомлення про взяття на облік платника єдиного соціального внеску;
 • звітність, що подавалась до органів податкової служби та Пенсійного Фонду за час діяльності ФОП;
 • книга обліку доходів та витрат;
 • первинні документи, що підтверджують витрати ФОП (договори, акти прийому-передачі виконаних робіт, накладні тощо);
 • нші необхідні документи (визначається індивідуально для кожного клієнта).

Додаткова інформація

Етапи ліквідації ФОП

1. Першим етапом є подання державному реєстратору заяви про припинення діяльності ФОП із зазначенням відомостей про порядок та строк заявлення кредиторами своїх вимог, на підставі якої державний реєстратор вносить до ЄДР запис про рішення фізичної особи-підприємця щодо припинення нею підприємницької діяльності та видає відповідний опис.

2. Наступним і найскладнішим етапом є зняття ФОП з обліку в органах податкової служби, куди необхідно звернутись з відповідною заявою про зняття з обліку. На підставі даної заяви, податковим інспектором призначається документальна позапланова перевірка діяльності ФОП. До проведення такої перевірки варто закрити усі банківські рахунки ФОП, отримати виписки з таких рахунків, а також подати до органу Податкової служби податкову звітність за періоди, де така звітність не була подана.
Для проведення перевірки податковому інспектору необхідно надати ряд документів, зокрема книгу обліку доходів та витрат, первинні документи, що підтверджують доходи та витрати ФОП (договори з постачальниками, договори оренди приміщення, акти прийому-передачі виконаних робіт, чеки, накладні, трудові договори з працівниками тощо), та інші документи на вимогу податкового інспектора (наприклад, виписки з банківських рахунків ФОП). За результатами проведеної перевірки, у разі встановлення порушень податкового законодавства інспектор складає акт та накладає відповідні штрафні санкції, розмір яких залежить від характеру порушення (найбільш поширеними порушеннями є несвоєчасне подання податкової звітності, наявність боргу зі сплати податкових платежів, відсутність первинних документів та ін.). У разі відсутності порушень податковим інспектором видається спеціальна довідка (на практиці зустрічається доволі рідко).
Після проведення усіх розрахунків та сплати штрафних санкцій органом податкової служби видається довідка про відсутність заборгованості (22-ОПП), яка є дійсною протягом 2 міс.

3. Третім етапом є отримання в органі Пенсійного Фонду довідки про відсутність заборгованості по сплаті єдиного соціального внеску, куди необхідно звернутись з відповідною заявою, до якої зокрема слід долучити копії документів, отриманих в органах Податкової служби (довіка 22-ОПП, акт (довідка) перевірки ДПІ). На підставі такої заяви, органом ПФ призначається перевірка, до проведення якої варто подати звітність по сплаті ЄСВ (за періоди, де така звітність не була подана).
За результатами проведення перевірки у разі встановлення порушень накладаються відповідні штрафні санкції (найбільш поширеними є штрафи за несвоєчасне подання звітності), після сплати яких видається довідка про відсутність заборгованості перед Пенсійним Фондом та іншими фондами соціального страхування (дійсна протягом 1 міс.)

4. Завершальним етапом є державна реєстрація припинення ФОП, для здійснення якої необхідно звернутись до державного реєстратора з заповненою реєстраційною карткою (форма 12), до якої долучаються довідки, отримані в податковій інспекції та Пенсійного Фонду. На її підставі державним реєстратором вноситься до ЄДР відповідний запис та видається повідомлення про проведення державної реєстрації припинення ФОП. З даного моменту діяльність ФОП вважається припиненою.

Ліквідація (припинення) ФОП

Зазвичай після припинення здійснення фізичною особою підприємницької діяльності виникає нагальна необхідність в проведенні державної реєстрації такого припинення, оскільки навіть якщо особа не здійснює підприємницької діяльності, вона все одно залишається підприємцем з усіма наслідками, що випливають з даного статусу.
На сьогоднішній день процедура реєстрації припинення ФОП (ліквідації) значно спрощена та її можна пройти у державного реєстратора за один день. Але, не зважаючи на це, необхідність в проведенні перевірки органами фіскальної служби та пенсійного фонду залишається актуальною. Але тепер  такі перевірки мають спрощений характер.


ЗАПИС НА ЗУСТРІЧ В ОДИН КЛІК

КОНСУЛЬТАЦІЯ ФАХІВЦЯ