+38 (044) 227 09 93
+38 (044) 234 52 42
+38 (063) 526 00 05
+38 (066) 476 00 05
+38 (096) 921 00 05
[email protected]

Ми зв'яжемося з вами протягом 2х хвилин
04.12.2017

Чи такий вільний інтернет, як ми звикли?

ЗГІДНО ЗІ СКАРГОЮ PLAYBOY, ЯКА БУЛА ПОДАНА ДО ОКРУЖНОГО СУДУ США В ЦЕНТРАЛЬНОМУ ОКРУЗІ КАЛІФОРНІЇ, BOINGBOING БЕЗ ДОЗВОЛУ АБО БУДЬ-ЯКОЇ ЗГОДИ ВІД PLAYBOY ВИКОРИСТОВУВАВ 746 ЗОБРАЖЕНЬ НА СВОЄМУ САЙТІ. ЯК СТВЕРДЖУЮТЬ PLAYBOY, ЗОБРАЖЕННЯ БУЛИ ВИКОРИСТАНІ ДЛЯ КОМЕРЦІЙНИХ ЦІЛЕЙ, ЇХ ВИКОРИСТОВУВАЛИ В СТАТТІ І РЕКЛАМІ. З ПЕРШОГО ПОГЛЯДУ МОЖЕ ЗДАТИСЯ ВСЕ ДОСИТЬ ВІДКРИТИМ І ЗРОЗУМІЛИМ, АЛЕ СТАЄ ЦІКАВІШЕ, ЯКЩО РОЗГЛЯДАТИ ОСОБЛИВОСТІ ЦІЄЇ СПРАВИ, А САМЕ, ЩО BOINGBOING НАСПРАВДІ НЕ ПОМІЩАВ ЖОДНЕ ЗОБРАЖЕННЯ НА СВОЄМУ САЙТІ.

Разом з цим в статті, про яку йде мова, Xeni Jardin (співредактор блогу BoingBoing) заявила, що якась людина завантажила скани всіх зображень Playboy Playmate в Imgur. «Це приголомшлива колекція, незалежно від того якими є ваші інтереси. Дивно бачити, як наші стандарти і саме мистецтво еротичної фотографії з часом змінилися» - говорить Xeni Jardin. Тобто в статті містилося посилання на створену сторінку Imgur, яка включала вбудоване відео на YouTube з усіма 746 зображеннями. Проте, Playboy стверджує, що BoingBoing «використовували без дозволу авторське право для притягнення будь-кого» і в результаті Playboy шукає грошовий збиток, включаючи «весь прибуток Відповідачів плюс всі втрати Позивача, а так само будь-яка інша грошове перевагу, отриману Відповідачами через їх порушення».

Mike Masnick з TechDirt зазначає, що: «BoingBoing не поширював файли, не розміщував і не копіював їх. Він просто повідомив про існування їх (і розповів про них тільки позитивні речі). І хоча у Playboy може бути абсолютно законна вимога про захист авторських прав від того, хто завантажив все зображення в Imgur, безглуздо стверджувати, що BoingBoing порушував авторські права або що це може пошкодити Playboy якимось чином».

Відносно нещодавно в аналогічному випадку в Європейському союзі перемога в судовому процесі дісталася Playboy. Playboy виграв юридичну битву в вересні 2016 року проти GeenStijl (один з найбільш відвідуваних новинних сайтів в Нідерландах) і заборонив публікацію посилань на зображення, опубліковані без дозволу. Вищий суд Європейського союзу в минулому році вирішив, що розміщення таких посилань порушує авторські права, так як веб-сайт намагається отримати вигоду з фотографій, опублікованих без дозволу. У той же час суд зазначив, що Інтернет «має особливе значення для свободи вираження поглядів та інформації і що гіперпосилання сприяють його правильній роботі, а так само обміну вищезазначених думок».

В результаті рішення Вищого суду Європейського союзу дає важелі для видавців і інших власників авторських прав, які займаються боротьбою з інтернет-сайтами і матеріалом, який публікується без дозволу.

У разі, якщо і Вам необхідна наша допомога, звертайтеся! Ми завжди на боці нашого клієнта і добиваємося кращого результату.

+38 044 227 09 93