+38 (044) 227 09 93
+38 (044) 234 52 42
+38 (063) 526 00 05
+38 (066) 476 00 05
+38 (096) 921 00 05
[email protected]

Ми зв'яжемося з вами протягом 2х хвилин
24.01.2018

Чи буде покараний Apple за порушення прав споживачів?

ПУБЛІЧНЕ ВИЗНАННЯ КОМПАНІЄЮ APPLE ПРО НАВМИСНЕ УПОВІЛЬНЕННЯ РОБОТИ IPHONE СХВИЛЮВАЛО НЕ ТІЛЬКИ АКТИВНИХ КОРИСТУВАЧІВ МОБІЛЬНИХ ТЕЛЕФОНІВ, АЛЕ І ДОПИТЛИВИХ ЮРИСТІВ. НАБИРАЄ ОБЕРТІВ ХВИЛЯ ПОЗОВІВ ДО КОМПАНІЇ ПРО ЗАХИСТ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ.

З‘являються багатообіцяючі заяви про плани подачі колективних позовів, які обіцяють мільйонні компенсації.

Юридичний аналіз ситуації показав, що перспектива судового протистояння з Apple не настільки райдужна, як її намагаються представити.

Зокрема, згідно з ліцензійною угодою компанії Apple про використання програмного забезпечення iOS - програмне забезпечення, документація, інтерфейси, контент, шрифти і будь-які дані, що йдуть в комплекті з пристроєм iOS, які можуть бути вдосконалені або згодом замінені оновленнями, нові версії програмного забезпечення або програмне забезпечення для відновлення системи, надані Apple і знаходяться на постійному пристрої, що запам‘ятовує або на будь-якому іншому носії інформації або в будь-який іншій формі, не продаються Вам, а надаються компанією Apple Inc. для використання виключно на умовах цієї ліцензії.

Говорячи простою мовою, все, що відбувається з операційною системою, в тому числі уповільнення її роботи, залишається у владі компанії. У споживача лише залишається два варіанти поведінки: або погодитися з усіма програмними рішеннями компанії, або відмовитися від використання IPhone.

Крім того, як і на будь-який програмний продукт, гарантійні зобов‘язання виробника IPhone не поширюються.

Таким чином, наявність в діях Apple Inc. порушень, які заподіяли споживачам очевидні збитки, практично неможливо довести, отже, перспектива отримання компенсації в судовому порядку наближається до нуля.

Для отримання юридичної консультації з питань захисту інтелектуальної власності, звертайтесь за тел.:

+380 (44) 227 09 93