+38 (044) 227 09 93
+38 (044) 234 52 42
+38 (063) 526 00 05
+38 (066) 476 00 05
+38 (096) 921 00 05
[email protected]

Ми зв'яжемося з вами протягом 2х хвилин
08.02.2018

Як громадянам не стати жертвою обману шахрайських лізингових компаній?

ЗА ОСТАННІ 3 РОКИ ПОПУЛЯРНІСТЬ УКЛАДАННЯ ДОГОВОРУ ЛІЗИНГУ З МЕТОЮ ПРИДБАННЯ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ЗРОСТАЄ, ВІДПОВІДНО, І ЧИСЛО ЛІЗИНГОВИХ КОМПАНІЙ-ШАХРАЇВ ЗБІЛЬШИЛАСЯ. А У ЗВ’ЯЗКУ З ЦИМ, ВЖЕ З ПОЧАТКУ 2018 РОКУ ЗРОСТАЄ І ПОПИТ НА ПОСЛУГИ ЮРИСТІВ.

Схеми «лізингових компаній», загалом, завжди одинакові. На перший погляд договір лізингу містить стандартні положення, які не можуть потягти за собою негативних наслідків, проте, на превеликий жаль, як раз такі наслідки і наступають.

По-перше, шахраї пропонують придбати автомобіль в лізинг з великими знижками: 10%-30% різниці від ринкової вартості. Дана умова вже повинна викликати підозру, адже ніхто не працює собі на шкоду, а тим паче в сфері продажу транспортних засобів.

По-друге, пропонують внести «аванс» за, так би мовити, автомобіль в відповідному розмірі до укладення самого договору. Проте, виявляється, що кошти сплачені не за автомобіль, який повинен перейти у власність покупця, а за договір. Таким чином, при ознайомленні з текстом договору шахрайського лізингу «аванс» може бути названий комісію за організацію договору, супроводження договору, консультаційні або інші послуги, що в подальшому виключає можливість покупця (лізингоодержувача) повернути собі ці кошти, навіть через суд.

По-третє, такі «лізингові компанії», зазвичай, не мають відповідного дозвільного документу (ліцензії) на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг, яка повинна бути зареєстрована Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

Що зробити, щоб не приєднатися до обманутих шахрайськими лізинговими компаніями?

1.Проаналізувати лізингову компанію за допомогою інтернет-ресурсів.

2.Пересвідчитись, що лізингова компанія має дозвільну документацію на проведення такої діяльності.

3.При укладенні договорів даного виду, заручитись гарантійним листом з чітко прописаними головними умовами та обов’язками продавця (лізингодавця) особливо стосовно випадків повернення коштів.

4.При укладенні договору звертати увагу: за що з покупця беруть аванс, адже, у всіх сумлінних лізингових компаніях це завжди буде частина вартості транспортного засобу або обладнання, яке береться в лізинг, а не компенсація якихось там комісій за організацію та супроводження договору,  консультаційних або інших послуг.

Важливий момент, на який варто пам’ятати: договір лізингу з фізичними особами укладається в письмовій формі з обов’язковим нотаріальним посвідченням.

 Шахрайські договори лізингу зазвичай особливо заплутані і дуже об‘ємні, що розібратися в них занадто складно. Тому при попередніх зустрічах та подальшому підписанню договорів лізингу супроводження фахівців – запорука вашого успіху!

Для отримання юридичної консультації з питань лізингу,  звертайтесь за тел.:

+380 (44) 227 09 93