+38 (044) 227 09 93
+38 (044) 234 52 42
+38 (063) 526 00 05
+38 (066) 476 00 05
+38 (096) 921 00 05
[email protected]

Ми зв'яжемося з вами протягом 2х хвилин
22.02.2018

Аліменти по-новому!

ТЕПЕР ГОРЕ - БАТЬКИ БУДУТЬ ВІДПРАЦЬОВУВАТИ В ПОЛЯХ, ФАРБУВАТИ ПАРКАНИ І ПРИБИРАТИ В ПАРКАХ ???

06 лютого 2018 року набув чинності закон, яким було внесені зміни, що регулюють  сплату аліментів на утримання дитини (ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів»). 

КпАП було доповнено статтею, яка передбачає, що несплата аліментів на утримання дитини більш ніж за 6 місяців  є підставою для притягнення до адміністративної відповідальності особи, а саме виконання суспільно корисних робіт.

За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму 6 місяців, державний виконавець складає протокол про вчинення боржником адміністративного правопорушення та надсилає його для розгляду до суду за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби.

Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається відповідним органом місцевого самоврядуванням на підставі постанови суду.

Ще одне нововведення, яке було запроваджено вказаним законом стосується можливості виїзду  дитини за кордон без нотаріального дозволу боржника. На реалізацію цього були внесені зміни до СКУ та ЗУ «Про виконавче провадження».

В разі наявності у одного  з батьків  заборгованості  зі сплати аліментів, інший з батьків з яким проживає дитина, самостійно вирішує питання щодо тимчасового виїзду дитини за межі України.

При цьому той із батьків, може звернутися до державного виконавця та отримати довідку про наявність заборгованості. Наявність такої довідки дає право не пред’являти працівникам прикордонної служби нотаріальну згоду іншого із батьків на вивезення  дитини за кордон.

Крім зазначеного вище, заборгованості  зі сплати аліментів є підставою для тимчасової заборони боржнику:  

· виїзду за межі України,

· керування  транспортними засобами,

· користування  вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю,

· полювання.

Нововведенням є також створення Міністерством юстиції України реєстру боржників зі сплати аліментів.  Раніше таких  осіб було включено до загального реєстру боржників,  зараз для них створений окремий реєстр, який при цьому  є загальнодоступним.

Сподіваємося, що зазначені нововведення  будуть мати наслідком сумлінне ставлення батьків до сплати аліментів на утримання дитини, а не  стануть знаряддям для зловживання з боку посадових осіб.

Для отримання юридичної консультації зі стягнення аліментів,  звертайтесь за тел.:

+380 (44) 227 09 93