Ми зв'яжемося з вами протягом 2х хвилин
12.12.2016

Чи стане реєстрація офісу в квартирі неможливою?

НАРОДНІ ДЕПУТАТИ ПРОПОНУЮТЬ ЗАБОРОНИТИ РОЗМІЩУВАТИ В КВАРТИРАХ І БУДИНКАХ ОФІСИ БУДЬ-ЯКИХ ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ І ОРГАНІЗАЦІЙ.

Є ймовірність, що незабаром зареєструвати офіс в житловому приміщенні буде неможливо. Так, народні депутати пропонують заборонити розміщувати в квартирах і будинках офіси будь-яких підприємств, установ і організацій попередньо не здійснивши процедуру переведення такого житлового приміщення в нежитлове. 

Так, в парламенті зареєстрований законопроект № 5035 «Про внесення змін до Цивільного кодексу України (щодо уточнення меж використання житла), яким пропонується доповнити ч. 1 статті 383 ЦК України абзацом 2, згідно з яким розміщення власником в своєму житловому будинку, квартирі підприємств, установ або організацій допускається тільки після переведення такого приміщення в нежитлове в порядку згідно вимог чинного законодавства.  

Варто зазначити, що відповідно до вищезгаданої статті власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім‘ї, інших осіб і не може використовувати його для промислового виробництва. У пояснювальній записці до даного законопроекту зазначається, що існує практика, коли в житлових будинках, квартирах розміщуються підприємства, установи та організації, які не використовуються для промислового виробництва тільки у вузькому сенсі цього поняття. До того ж автори законопроекту аргументують необхідність прийняття даного законопроекту тим, що такі випадки призводять до порушень прав власників інших квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку і порушують санітарно-технічні вимоги та правила експлуатації будинку.

Таким чином, не обмежуючись поняттям промислового виробництва законодавець обмежує право власників житлових будинків і квартир використовувати їх як юридична адреса для підприємств, установ або організацій, використовуючи загальне поняття «розміщення».

Для отримання безкоштовної юридичної консультації, звертайтесь по тел. +380 (44) 227 09 93