+38 (044) 227 09 93
+38 (044) 234 52 42
+38 (063) 526 00 05
+38 (066) 476 00 05
+38 (096) 921 00 05
[email protected]

Ми зв'яжемося з вами протягом 2х хвилин
12.12.2016

Договір оренди землі. Що змінилося?

ВНЕСЕНО ЗМІНИ ДО ТИПОВОГО ДОГОВОРУ ОРЕНДИ ЗЕМЛІ, ЩО НАБУЛИ ЧИННОСТІ 2 ГРУДНЯ 2016 РОКУ

Постановою Кабінету Міністрів від 23 листопада 2016 року, внесено зміни до типового договору оренди землі, що набули чинності 2 грудня 2016 року. Документ дещо спрощує структуру типового договору оренди  землі, вносить коригування та уточнення щодо окремих положень договору на вимогу відповідності Закону України «Про оренду землі».

Серед найважливіших  змін, юристи Міжнародної компанії «KODEX» виділяють те, що в типовій формі договору законодавцем закріплена можливість укладення одного договору для декількох земельних ділянок одночасно.

Так, використовуючи нову форму типового договору, в розділі «предмет договору» тепер вказується кадастровий номер земельної ділянки (чи, відповідно, ділянок). Зміни щодо «строків дії договору» передбачають встановлення мінімальних граничних термінів оренди для деяких земель сільськогосподарського призначення. «Орендна плата» за договором оренди, у разі справляння за землі ділянок приватної власності у натуральній формі, повинна відповідати грошовому еквіваленту вартості товарів за ринковими цінами на дату внесення орендної плати. Якщо ж це землі державної чи комунальної власності, то розмір такої плати тепер може коригуватись у разі зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки, - зазначають юристи МЮК «KODEX».

Щодо спрощення структури типового договору, то Постановою виключений розділ «умови та строки передачі земельної ділянки в оренду». Відповідно виключено положення щодо невід’ємної частини договору (плану або схема земельної ділянки, акту визначення меж земельної ділянки в натурі, та ін..) Крім того, виключено норми щодо державної реєстрації договору оренди земельної ділянки, і закріплене право нотаріального посвідчення такого договору, за взаємною згодою сторін.

Як зазначають юристи провідної МЮК «KODEX», зміни визначені Постановою Кабміну прийнятті з метою оптимізації форми типового договору землі, та приведення у відповідності окремих його положень до Закону України «Про оренду землі». Юристи впевнені, що такі зміни дозволять прискорити передачу об’єкту оренди у користування, а також забезпечать процес оформлення оренди декількох земельних ділянок одним договором одночасно.

Для отримання безкоштовної юридичної консультації, звертайтесь по тел. +380 (44) 227 09 93