+38 (044) 227 09 93
+38 (044) 234 52 42
+38 (063) 526 00 05
+38 (066) 476 00 05
+38 (096) 921 00 05
[email protected]

Ми зв'яжемося з вами протягом 2х хвилин
12.12.2016

Патентний тролінг в Україні і як з цим боротися.

ЯКІ НОВІ МЕТОДИ ПЛАНУЮТЬ ПЕРЕДБАЧИТИ У ЗАКОНОДАВСТВІ УКРАЇНИ ДЛЯ БОРОТЬБИ З ПАТЕНТНИМ ТРОЛІНГОМ?

25 листопада 2016 року в Міністерстві юстиції відбувся круглий стіл на тему: «Протидія патентному тролінгу в Україні в контексті захисту прав на об‘єкти інтелектуальної власності». Були виділені такі основні заходи, які необхідно ввести, з метою боротьби з патентним тролінгом:

1. Прискорення прийняття законодавчих змін щодо процедури оскарження патентів на промислові зразки, зокрема, надання права зацікавленим особам оскаржувати реєстрації в Апеляційній палаті ДСІВУ;

2. Удосконалення принципу правової охорони корисних моделей;

3. Розгляд можливості введення гарантій, які забезпечуються внесенням до митного реєстру об‘єктів інтелектуальної власності, охоронні документи, які видаються за

результатами формальної експертизи;

4. Посилення відповідальності недобросовісних патентовласників за зловживання правами ІВ і впровадження відшкодування збитків легальному бізнесу від дій тролів;

5. Активізація використання норм конкуренційного законодавства;

6. Розгляд можливості відповідальності представників (патентних повірених) за подання заявок на промислові зразки і корисні моделі, які не відповідають умовам надання правової охорони.

Слід зазначити, що вище згадані пропозиції повинні бути враховані в законопроекті про промислову власність, який на даний момент готується до подачі на узгодження в Кабінет Міністрів України.

Наступною новелою в суперечках інтелектуальної власності стане створення Вищого спеціалізованого суду з питань інтелектуальної власності, створення якого припадає на четвертий квартал 2017 року, проте повноцінне його значення, можливо буде оцінити після декількох років його діяльності, так як основна мета його створення це однакове використання норм права в прийнятті рішень судами в питаннях інтелектуальної власності.

На даний момент, найбільш дієвим інструментом боротьби з патентним тролінгом можна назвати систематичні, грамотно вибудувані, правові дії, які забезпечать адекватну відсіч таким винахідникам в усіх напрямках: в судовому процесі, в Антимонопольному комітеті України, ДФС та інших органах державної влади. Для досягнення бажаного результату краще звернутися до професіоналів.

Для отримання безкоштовної юридичної консультації, звертайтесь по тел. +380 (44) 227 09 93