+38 (044) 227 09 93
+38 (044) 234 52 42
+38 (063) 526 00 05
+38 (066) 476 00 05
+38 (096) 921 00 05
[email protected]

Ми зв'яжемося з вами протягом 2х хвилин
15.12.2016

Як покарають нардепа за побиття працівника СБУ?

НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ ВІД ПАРТІЇ «ВОЛЯ НАРОДА» СЕРГІЙ ЛАБАЗЮК НАНІС ТІЛЕСНІ УШКОДЖЕННЯ ПРАЦІВНИКУ СБУ. ПОТЕРПІЛИЙ БУВ ГОСПІТАЛІЗОВАНИЙ ДО ЛІКАРНІ З ЧЕРЕПНО-МОЗКОВОЮ ТРАВМОЮ.

Гучного резонансу набула новина про те, що, в ході обшуку в Службі автомобільних доріг України Хмельницької області, народний депутат України від партії «Воля народа» Сергій Лабазюк наніс тілесні ушкодження працівнику СБУ. Потерпілий був госпіталізований  до лікарні з черепно-мозковою травмою.

Підстава обшуку - викрадення бюджетних коштів посадовими особами Служби автомобільних доріг Хмельницької області. Розкрадання, було організовано через комерційні структури, що підконтрольні народному депутату України Сергію Лабазюку.

В ході обшуку на одному із підприємств, Сергій Лабазюк здійснив фізичний опір слідчо-оперативній групі, визвав охорону та особисто наніс тілесні ушкодження працівнику СБУ.

Подальший розвиток цього конфлікту має кримінальний присмак, оскільки дії Сергія Лабазюка можуть бути кваліфіковані як злочин та мати наслідком позбавлення волі строком до двох років. Тяжкість отриманих працівником СБУ тілесних ушкоджень буде врахована судом при призначенні міри покарання для депутата.

На сьогоднішній день, перед органами досудового розслідування, першочерговим є питання отримання згоди ВРУ на притягнення до кримінальної відповідальності С. Лабазюка. Неодноразові спроби змінити законодавство для зняття депутатської недоторканості, й досі не віднайшли втілення в реальність, а отже слідству доведеться пройти існуючу процедуру, що захищає народних депутатів. За нею органу досудового слідства доведеться залучитися підтримкою Генпрокуратури. Тож успішність та реальність притягнення нардепа до кримінальної відповідальності за побиття працівника СБУ «при виконанні», традиційно залежить від інших осіб та корупційних аспектів.

Даний конфлікт між представниками влади є черговим сигналом необхідності активного реформування всіх гілок влади, остаточного вирішення питання про зняття депутатської недоторканості. Хоча подібні ситуації вже не викликають резонансу серед населення, кожна з них має отримати належну правову оцінку судом. Зрештою, кожен має пам’ятати, що мова йде передусім про здоров’я та життя людини!

лочин  передбачено ч. 2 ст. 342 КК України - опір працівникові правоохоронного органу під час виконання ним службових обов‘язків.

Для отримання безкоштовної юридичної консультації, звертайтесь по тел. +380 (44) 227 09 93