+38 (044) 227 09 93
+38 (044) 234 52 42
+38 (063) 526 00 05
+38 (066) 476 00 05
+38 (096) 921 00 05
[email protected]

Ми зв'яжемося з вами протягом 2х хвилин
21.07.2017

Чи буде засуджено Трампа за порушення конституції США

НАВЕСНІ ЦЬОГО РОКУ КИТАЙСЬКИМ ПАТЕНТНИМ ВІДОМСТВОМ БУЛО СХВАЛЕНО БЛИЗЬКО 40 ТОРГОВИХ МАРОК НА ІМ'Я ДОНАЛЬДА ТРАМПА. ЦЕ ВИКЛИКАЛО МОРЕ ОБУРЕННЯ І ПОСТАВИЛО ПІД СУМНІВ ПИТАННЯ ЕТИКИ АМЕРИКАНСЬКОГО ПРЕЗИДЕНТА.

Конституція США забороняє без згоди Конгресу ухвалювати будь-яке підношення, винагороду, посаду або титул будь-якого роду від будь-якого іноземної держави.

Article I.Section 9, 8: No Title of Nobility shall be granted by the United States: And no Person holding any Office of Profit or Trust under them, shall, without the Consent of the Congress, accept of any present, Emolument, Office , or Title, of any kind whatever, from any King, Prince, or foreign State.

Юристи з питань етики в політичній сфері відзначають, якщо Трамп отримає якесь особливе ставлення до захисту прав на товарні знаки, це порушить конституцію США, яка забороняє державним службовцям приймати що-небудь цінне від іноземних урядів, якщо це не було схвалено.

Обурення викликав той факт, що процедура реєстрації цих знаків була проведена дуже швидко в порівнянні зі звичайними реєстраціями. Крім того, до прийняття поста президента Трамп мав проблеми з реєстраціями деяких торгових марок в Китаї, втім, які все ж були зареєстровані після того, як він став президентом.

Багато юристів компаній з інтелектуальної власності Китаю і Гонконгу, заявляють, що вони ніколи не бачили так багато заяв, які були схвалені так швидко і що вони не відмовилися б від такої швидкості і для своїх клієнтів.

Варто відзначити, що в Китаї існує практика реєстрації торгових марок для захисту від сквотерами навіть в тому випадку, якщо використовувати їх не збираються найближчим часом. І такі дії не безпричинні. У Китаї, більш ніж поширена практика реєстрування знаків з подальшим вимаганням за них чималих сум, і часто це поширюється на вже досить таки відомі знаки в світі, але які не вийшли на арену Китаю.

Саме про це і стверджують адвокати Трампа, що вони доклали активні зусилля, щоб захистити свій бренд в Китаї і що реєстрація торгових марок спрямована на захист бренду від сквотерів.

Однак варто зазначити, що в Китаї (як і в Україні) існує можливість дострокового припинення дії свідоцтва на торговельну марку в разі, якщо вона не використовується в заявлених класах протягом 3 років з моменту реєстрації. Про це свідчить ст. 49 Закону про товарних знаках Китайської народної республіки.

Article 49: Where a registered trademark has become the generic name of the goods for which its use is approved or a registered trademark has not been put in use for three consecutive years without a justifiable reason, any entity or individual may apply to the trademark office for revocation of the registered trademark, and the trademark office shall make a decision within nine months upon the receipt of the application.

Торгові марки Трампа подані в найрізноманітніших класах, в тому числі для курортів, масажних салонів, гольф-клубів, готелів, страхових компаній, фінансових і ріелторських компанії, магазинів роздрібної торгівлі, ресторанів, барів, служб охоронців і ескорту, хоча не ясно, чи дійсно, чи такі напрямки будуть реалізовані в Китаї. Загальна кількість торгових марок, що належать Дональда Трампа в Китаї, перевищує 100.

Вищезгадані 40 реєстрацій викликали обурення громадськості і послужили приводом для численних позовів до суду щодо етики президента.

Так чи інакше, Трамп дійсно прав, в тому, що в Китаї просто необхідно захищати свої бренди, навіть якщо ви ще не здійснюєте підприємницьку діяльність на його території. Адже Китай можна воістину назвати обителлю для порушення прав на торговельні марки.

Для отримання юридичної консультації, звертайтесь по тел. +380 (44) 227 09 93