+38 (044) 227 09 93
+38 (044) 234 52 42
+38 (063) 526 00 05
+38 (066) 476 00 05
+38 (096) 921 00 05
[email protected]dex.ua

Ми зв'яжемося з вами протягом 2х хвилин
17.08.2017

Ф’ючерсні поставні контракти на зернові в Україні: міф чи реальність?

«УКРАЇНСЬКА БІРЖА» У СПІВПРАЦІ З ДЕРЖАВНИМ АГЕНТСТВОМ РЕЗЕРВУ УКРАЇНИ ЗАПУСТИЛИ ПЕРШІ ТОРГИ ПОСТАВНИМИ Ф'ЮЧЕРСНИМИ КОНТРАКТАМИ НА ЗЕРНОВІ.

Практика торгівлі ф’ючерсними контрактами не є новою для України. Але поставні ф’ючерсні контракти на зернові досі не укладались жодним суб’єктом господарювання на території України. Запровадження нового інструменту зумовлене необхідністю створення правил чесного прозорого ведення бізнесу та мінімізації ризиків виробника сільськогосподарської продукції. Засновники пілотного проекту наголошують на важливості зазначеного інструменту для середнього та дрібного бізнесу, якому складно впоратись з ризиками зміни ціни на продукцію.

В межах пілотного проекту вже були проведені перші торги ф’ючерсними поставними контрактами на зернові культури. На початковому етапі один ф’ючерсний контракт укладається на поставку 1 виду зерна, що передається на 1 елеваторі.

Процедура укладення та реалізації ф’ючерсних поставних контрактів складається з 3 етапів:

1-й етап: укладення ф’ючерсного контракту на Біржі;

2-й етап: підписання договору поставки зерна;

3-й етап: розрахунки за договором поставки зерна.

На першому етапі Продавець та Покупець укладають договори про брокерське обслуговування з ліцензованими учасниками ринку. Після цього відбувається перерахування гарантійного забезпечення. Потім Продавець та Покупець подають заявки та укладають ф’ючерсні поставні контракти на Біржі.

На другому етапі Біржа надсилає Продавцю і Покупцю договори поставки. Наголошуємо на тому, що Біржа надсилає електронні договори, які підписуються сторонами за допомогою електронного цифрового підпису. Після цього Біржа реєструє укладені договори.

На третьому етапі Покупець надсилає на Біржу суму контракту, а Біржа дає розпорядження Продавцю здійснити поставку продукції на елеватор. На елеваторі зерно переписується з Продавця на Покупця. Після офіційного повідомлення з елеватора про переоформлення прав на продукцію, Біржа перераховує кошти за контрактом на рахунок Продавця.

Таким чином найризикованіші етапи поставки та оплати подібних контрактів проводяться під контролем Біржі. Зазначений факт значно мінімізує ризики Продавця та Покупця та забезпечує певність учасників ринку. Біржа також проводить сертифікацію елеваторів, які можуть брати участь у подібних торгових операціях.

Нагадаємо, що на нещодавній зустрічі представників КНДР та Державного агентства резерву України представники КНДР заявили про готовність до експорту великих обсягів зернової продукції з України. Вимогами партнерів з КНДР залишаються забезпечення надійних поставників та прозорого ціноутворення. Торгівля ф’ючерсними поставними контрактами на зернові покликана задовольнити ці вимоги.

Наразі процедура участі в торгах ф’ючерсними поставники контрактами є новою та поки що достатньо складною для учасників ринку. Тому, рекомендуємо Вам звернутися до професійних юристів за кваліфікованою консультацією та юридичним супроводженням подібних контрактів.

Для отримання юридичної консультації, звертайтесь по тел. +380 (44) 227 09 93